menu

Wycieczka do Nadleśnictwa w Wilkanowie

Wycieczka do Nadleśnictwa w Wilkanowie

             Dnia 10 X br. uczniowie klasy III a i III c z wychowawczyniami wybrali się do Nadleśnictwa w Wilkanowie. Zaopatrzeni byliśmy w szkła powiększające, miarki krawieckie, koszyki do zbierania „darów jesieni” i masę dobrego humoru.

Na miejscu czekała na nas pani, która pracuje w nadleśnictwie. Zaprosiła nas na niezwykłą wyprawę. Ruszyliśmy ścieżką edukacyjną do Wieży Wilkanowskiej, która została zbudowana w 1902 roku. Ma ona 21 m wysokości, a do jej budowy z czerwonej cegły użyto najprawdopodobniej cegieł wyprodukowanych w miejscowej cegielni. Obecnie wieża służy jako przeciwpożarowy punkt obserwacyjny i ważny obiekt turystyczny w miejscu przecięcia kilku szlaków.

Mieliśmy niezwykłą okazję poznać sekrety lasu i ich mieszkańców. Na zakończenie wycieczki czekała na nas bardzo miła niespodzianka – pieczone kiełbaski. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń  wróciliśmy do szkoły. Marzymy o kolejnych takich wyprawach.

Uczniowie klasy III a, III c

                                                                                                     z panią Elą i Małgosią