menu

Z półki Julki 14

Seria, którą chcę Wam polecić, to kolejny dowód, że przed naszymi młodymi oczami nic się nie ukryje. Jej bohaterowie to dwójka, a nawet rodzeństwo nastolatków, Nikola i Simon. Są jak ogień i woda… Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że tata dzieciaków jest… inspektorem paryskiej policji. Sceną wydarzeń jest kamienica w zaułku Woltera oznaczona numerem 11, a szczególnie jedno mieszkanie. W przeszłości zajmował je słynny detektyw Gustav Darbon. W swoim testamencie uczynił on zapis, by po jego śmierci jego mieszkanie ma służyć detektywom w potrzebie. A ponieważ nasi bohaterowie nie mogą oficjalnie prowadzić śledztwa, chętnie korzystają z dobrze wyposażonego lokum.

Dodam tylko, że co prawda rodzice (a szczególnie ojciec) nastolatków nie wiedzą o zainteresowaniach swoich dzieci, to jednak wszyscy sąsiedzi spieszą z pomocą. Jest wśród nich emerytowany adwokat, młody właściciel antykwariatu, czy ponury listonosz. Smaku posiedzeniom klubu detektywów – amatorów dodają… ciasta pani Jaśminy. Pyyyyyyyyyyycha!

🙂 Wasza Julka

  1. D. Baccalario, A. Gatti. seria: Na tropach sensacji.

1)        Kieliszek trucizny

2)        Magiczna zagadka

3)        Skradziony obraz

 

Wszystkie dostępne w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.