menu

Z półki Julki 21

Już kilkakrotnie na mojej półce były książki o NOWYCH.

Wiecie, to tacy, którzy nie byli z nami w klasie od początku nauki, tylko pojawili się później w klasie lub szkole. Sama do nich należałam, więc wiem, co to jest za ból pójść do nowego środowiska, nie znając kompletnie nikogo. Jedni „wtapiają” się szybciej, innym zajmuje to więcej czasu. Niektórzy zawsze niestety „odstają”…

I właśnie o tym jest dzisiejsza książka. Składają się na nią właściwie dwa opowiadania. Obydwa teksty traktują o nowych dziwnych chłopakach, jeden nosi ciągle – mimo pogody – kolorowy pasiasty szalik, drugi dziwne spodnie. Obydwaj nawet jak są w szkole, to jakby ich nie było, bo wcale nie wyciągają ręki do przyjaźni. Tacy INNI.

A klasa wiadomo: solidarna. Nie chce przyjaźni, to my mu pokażemy: utrudnimy mu życie. Tylko że… w obydwu sytuacjach zabrakło oczu, które widzą dalej, głębiej niż te między uszami.

Pozdrawiam i zachęcam do przemyśleń!

Wasza Julka

Barbara Kosmowska. Kolorowy szalik

Książka dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.