menu

Zaczarowany świat Joanny Papuzińskiej

16.11.2016r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Otóż zostaliśmy zaproszeni do Sali Dębowej w Bibliotece im. C. Norwida, gdzie czekała na nas Pani Joanna Papuzińska. Jest ona naukowcem, poetką i autorką wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci. Oprócz nas były tam również dzieci z innych szkół – wszyscy starannie przygotowani do spotkania z tak wyjątkowym gościem. Uczniowie zadawali różne pytania, m.in.: Którą ze swoich książek lubi Pani najbardziej ?, Ile czasu zajmuje Pani napisanie książki ?, Czym zajmowałaby się Pani, gdyby nie pisała książek ?, W jakim wieku zaczęła Pani pisać utwory dla dzieci ? i wiele innych.

Pani Papuzińska przeczytała nam również kilka ze swoich najnowszych wierszy. Najbardziej podobał nam się ten o Jej ulubionej suczce. Na zakończenie spotkania każdy z nas mógł otrzymać autograf od autorki.

Myślimy, że to wydarzenie na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Uczniowie klasy III a

z panią Małgosią Chodorowską