menu

Zdrowa Piętnastka 2016/2017

Tradycyjnie już 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas IV-VI przystąpili do realizacji szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka”.

Zanim uczniowie przystąpili do rozwiązywania przygotowanych zadań, obejrzeli film na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wysłuchali krótkiego wykładu.

 

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas IV wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez plastyka, panią Wiesławę Wysocką-Lechów. Zadanie polegało na zaprojektowaniu „Zdrowej koszulki”.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Wiesława Wysocka-Lechów, p. Edyta Koprowicz oraz p. Dorota Staszkiewicz, miały bardzo trudne zadanie. Wszystkie koszulki były naprawdę zdrowe!!!

Regulamin przewidywał jednak wybranie tych najbardziej wyjątkowych…

I tak komisja najwyżej oceniła koszulki zaprojektowane przez Emilkę Kluziak oraz Mateusza Wakulińskiego (kl. IV a), Bartka Chomę oraz Kordiana Pietrzaka (kl. IV b), Wiktorię Mazurkiewicz oraz Oliwię Wiśniewską (kl. IV c).

Wszystkie „Zdrowe koszulki” prezentowane są na pokonkursowej wystawie w holu szkoły.

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas V wzięli udział   w konkursie plastycznym ph: „Pod ochronnym i zdrowym parasolem” przygotowanym przez plastyka, panią Wiesławę Wysocką-Lechów.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Wiesława Wysocka-Lechów, p. Edyta Koprowicz oraz p. Katarzyna Gwara, najwyżej oceniła parasolki zaprojektowane przez Mikołaja Chwirota, Kacpra Łojewskiego oraz Jakuba Grabarczyka (kl.V a), Ewę Stefańską oraz Zuzannę Adamską (kl.V b), Aleksandrę Żółkiewską oraz Martynę Rosińską (kl. V c).

Wszystkie prace plastyczne prezentowane były na pokonkursowej wystawie w holu szkoły.

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym z zakresu pierwszej pomocy.

I tak dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I a przygotowali plakat ph: „Telefony alarmowe”, natomiast uczniowie klas II i III przygotowali plakat ph: „Zawartość apteczki pierwszej pomocy”.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Joanna Szutkiewicz oraz p. Edyta Koprowicz, najwyżej oceniła prace wykonane przez: oddział przedszkolny oraz klasy: 2e, 3c i 3d.

Wszystkie prace plastyczne prezentowane były na pokonkursowej wystawie w holu szkoły.

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach indywidualnych z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania oraz  uzależnień.

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas VI wzięli udział      w konkursie plastycznym ph: „Zdrowy plecak – na wakacje” przygotowanym przez plastyka, panią Wiesławę Wysocką-Lechów.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Wiesława Wysocka-Lechów, p. Edyta Koprowicz oraz pielęgniarka szkolna p. Joanna Szutkiewicz, najwyżej oceniła prace wykonane przez Mateusza Szewczaka oraz Wiktora Wójcika (kl.VI a), Macieja Chrześcijańskiego oraz Marcina Myśliwca (kl.VI b), Filipa Przyweckiego oraz Jakuba Gadomskiego (kl. VI c) i Michała Ciesielskiego oraz Oliwię Jędryczkę  (kl. VI d).

Wszystkie prace plastyczne prezentowane były na pokonkursowej wystawie w holu szkoły.

W kwietniu w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, wzięły udział  w konkursach klasowych: „Owoce i warzywa – źródłem witamin” oraz „Witaminy, witaminki”.

 

W maju w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursach językowych przygotowanych przez p. Edytę Koprowicz oraz p. Hannę Kulczyk.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu w języku niemieckim dotyczącego zdrowego odżywiania oraz ułożeniu zdrowego jadłospisu w języku angielskim.

W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Zdrowa Piętnastka” uczniowie klas I-III oraz dzieci       z oddziału przedszkolnego, w czerwcu wzięli udział w konkursie plastycznym ph: „Bezpieczne wakacje”.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Wiesława Wysocka-Lechów, p. Wioleta Koźlak  oraz pedagog szkolny, p. Katarzyna Gwara przyznała:

nagrodę główną: Zosi Siewruk z kl. 3a

wyróżnienia: Wiktorii Gałka, Kamilowi Kaczor, Aleksandrze Kaczmar, Liliannie Rydwelskiej, Julce Pałka, Zuzannie Rydwelskiej, Antoninie Olszewskiej, Oliwierowi Przybyła, Juliannie Leczyckiej, Idzie Pędzińskiej oraz Alexowi Tomaszewskiemu.

Wszystkie prace plastyczne prezentowane były na pokonkursowej wystawie w holu szkoły.