menu

Wycieczka do skansenu w Ochli

W piątek 24 marca uczniowie zerówki i klasy pierwszej pojechali na wycieczkę do skansenu w Ochli. Pierwszą część wycieczki stanowiły warsztaty z malowania pisanek, a właściwie pisania pisanek woskiem pszczelim. Uczniowie na początku dowiedzieli się między innymi: dlaczego pisanki są wpisane w tradycję Świąt Wielkanocnych i jak można ozdabiać świąteczne jajka. Następnie przystąpili  do ozdabiania wydmuszek. W skupieniu i starannie tworzyli piękne wzory na pisankach pod okiem pań prowadzących warsztaty. Dzieci były bardzo zadowolone z własnej pracy i powstałych kolorowych pisanek. Drugą część wycieczki stanowiło zwiedzanie skansenu. Pani przewodnik oprowadziła grupy po skansenie opowiadając różne ciekawe historie związane z codziennym życiem w dawnych czasach. Uczniowie mogli obejrzeć domostwa, przedmioty codziennego użytku, warsztat szewca, kowala czy winnice. Duże wrażenie wywarła na uczniach szkoła, która składała się z jednej izby, obok której mieścił się mieszkanie nauczyciela. Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.