menu

„Zerówka” z wizytą w Bibliotece Pana Kleksa

We wtorek 4 kwietnia uczniowie naszej zerówki odwiedzili zaprzyjaźnioną Bibliotekę Pana Kleksa.  Na początku wizyty dzieci  obejrzały prezentację dotyczącą książek. Porozmawiały z panią prowadzącą zajęcia o rodzajach i przeznaczeniu książek. Następnie wspólnie ułożyły puzzle, które po dopasowaniu wszystkich elementów stanowiły rozwiązanie – jaka baśń będzie motywem przewodnim spotkania. Możemy zdradzić, że całe spotkanie opierało się na baśni pt. „Szewczyk Dratewka”. Czytanie baśni przeplatane było różnymi interesującymi zadaniami, które dzieci dzielnie i sprawnie wykonywały. Należały do nich m.in. „mrówkowe porządki”, układanie w kolejności wydarzeń obrazków, odgadywanie z jakich bajek i baśni pochodzą poszczególne rekwizyty. Na koniec spotkania każdy otrzymał odznakę kandydata na mola książkowego. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć i opuściły mury biblioteki z nadzieją na kolejną wizytę w bibliotece.