menu

Podstawy programowania z robotem PHOTON

Biblioteka kojarzy nam się głównie z wypożyczaniem książek. To jest jedno z jej podstawowych zadań, ale nie tylko. O tym, że w bibliotece można robić jeszcze inne ciekawe rzeczy, przekonali się uczniowie klas starszych naszej szkoły.

5.06.br. wzięliśmy udział w zajęciach z kodowania z robotami edukacyjnymi Photon, które zorganizowała dla nas Biblioteka Norwida. Photon jest najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk.

Podczas zajęć  odkrywaliśmy możliwości robota i uczyliśmy go chodzić, mówić, śpiewać, reagować na przeszkody. Robot może zostać wykorzystany również do nauki

matematyki, geografii, fizyki czy nawet języków obcych.

Robot edukacyjny Photon EDU sprawdzi się także jako urządzenie wspierające rozwój dzieci w domu, w świetlicach szkolnych, bibliotekach oraz podczas zajęć specjalnych.

Nauka programowania z robotem edukacyjnym PHOTON, pozwala odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. Bartosz Czerniawski, koordynator w „Góra Mediów” powiedział nam,  że chętnych do udziału w warsztatach jest tak wielu, iż należy na nie wcześniej się zapisać.

                                                                Małgorzata Chodorowska