menu
Aktualności

Wycieczka klasy 7b do Muzeum PRL-u „Nie lubię poniedziałku” oraz do Parku Książęcego  Zatonie

Dzisiejsza wycieczka klasy 7 do Muzeum PRL-u  „Nie lubię poniedziałku” była bardzo ciekawym i udanym wyjazdem. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie w Polsce kilkadziesiąt lat temu.

Szczególnie interesujące były ekspozycje przedstawiające salon, kuchnię i łazienkę z czasów PRL-u. Duże wrażenie zrobiły na nas również stare monety oraz samochody z tamtej epoki.

 

Największą atrakcją okazały się jednak retro gry i flippery. Dzieci mogły nie tylko je oglądać, ale także samodzielnie zagrać i poczuć klimat dawnych lat. Było to świetne połączenie nauki i zabawy.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do Parku Książęcego Zatonie, gdzie mieliśmy czas wolny i mogliśmy pospacerować w pięknym otoczeniu przyrody.

Był to dzień  pełen ciekawych doświadczeń , który pozwolił nam lepiej poznać historię i miło spędzić czas razem.

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026.

Czwartek 25.06.2026

Klasy 8 – Sala Dębowa WiMBP Norwid – godz. 13:00

Piątek 26.06.2026

Klasy 1-3 godz. 8.00

Klasy 4-7 godz. 9.00

Wakacje tuż tuż

W oczekiwaniu na zbliżające się wakacje uczniowie naszej świetlicy przenieśli się w świat morskich inspiracji.

Wycieczka klas 5a i 5b do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 11–12 czerwca 2026 r. uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w dwudniowej wycieczce do malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Był to czas pełen wrażeń, ciekawych odkryć oraz wspólnej integracji.
Pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą przygodę od wizyty w kopalni złota w Złotym Stoku. Uczestnicy mogli przeżyć niezapomnianą przygodę podczas wjazdu do sztolni. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich podziemny wodospad oraz przejażdżka podziemną kolejką, która stała się jednym z najbardziej zapamiętanych elementów wycieczki.

Projekt eTwinning- międzynarodowa wymiana listów z uczniami z Turcji

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w kolejnym etapie projektu eTwinning, którego celem jest nawiązywanie kontaktów i poznawanie rówieśników z innych krajów. Tym razem przygotowali własnoręcznie napisane listy, które wysłaliśmy do uczniów z miasta Ordu w Turcji.

Święto Przyrody na 25-lecie! Za nami jubileuszowy XXV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy

Wspaniała atmosfera, zdrowa rywalizacja i leśne przygody pod patronatem sprytnego lisa! W piątek, 22 maja 2026 r. , odbył się jubileuszowy XXV Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Ćwierć wieku tradycji świętowaliśmy tam, gdzie natura smakuje najlepiej – w gościnnych progach Nadleśnictwa Zielona Góra.

Wycieczka do Ostaszowa

Dnia 25.05.br., korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy 2c i 3a postanowili miło
spędzić czas na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku w Centrum Edukacji i Przygody WOKINI w Ostaszowie.

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”

W dniu 25 marca 2026r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z matematyki, a 26 marca 2026r. konkurs  z języka angielskiego.W konkursie matematycznym uczestniczyło 24 uczniów z klas 3-8, natomiast w konkursie z języka angielskiego wzięło udział  23 uczniów klas 3-8.

Przyrodnicze Zmagania 2026 – wiedza, emocje i świetna zabawa!

W ramach obchodów Tygodnia Matematyczno – przyrodniczego w naszej szkole odbył się wyjątkowy międzyklasowy konkurs „Quizy Przyrodnicze – Przyrodnicze Zmagania”. Wydarzenie zgromadziło reprezentacje wszystkich klas od IV do VIII, które stanęły do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny przyrodniczej oraz cenne punkty w klasyfikacji „Super Klasa”.