menu

1a – Koźla Alpakowa Zagroda

11 czerwca uczniowie klasy 1a zapamiętają zapewne na długo, bowiem tego dnia wybrali się na wycieczkę do Koźli, do Alpakowej Zagrody. W wiejskiej scenerii mieli okazję miło spędzić czas. Czekało tu na nich wiele atrakcji, których nie doświadczą w środowisku miejskim, tj. bezpośredni kontakt z alpakami, które karmili z ręki, wypoczynek na świeżym powietrzu – gry i zabawy, ognisko z kiełbaskami i wypoczynek na hamakach i leżakach. Z zainteresowaniem uczestniczyli również w zajęciach plastycznych i w pokazie wytwarzania wełny z runa alpak. Właścicielka Alpakowej Zagrody zadbała również o przekazanie dzieciom wielu informacji o alpakach. Największą bolączką dzieci okazało się zakończenie pobytu i powrót do domu. Chętnie odwiedzą to miejsce w przyszłości jeszcze raz.