menu

APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2019 .r odbył się w naszej szkole apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości pt „Pisk Białego Orła”. Uroczystą akademię przygotowała klasa 2b oraz 6a pod opieką wychowawców p. Elżbiety Lisowskiej oraz p. Marzeny Rak. Było bardzo uroczyście. Klasa 2b przygotowała oprawę muzyczną śpiewając patriotyczne piosenki oraz tworząc niepowtarzalny układ taneczny wraz z biało- czerwonymi flagami. Klasa 6a pokazała scenę z 1918 roku, historię wiejskiej rodziny mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I wojny światowej przeżyła wojenną traumę- wymarsz ojca i jednego z synów na front. Przedstawione sceny ukazały wagę podtrzymywania patriotyzmu odwołując się do literatury i poezji okresu zaborów w tamtym czasie a także rangę odzyskania przez Polskę niepodległości- za którą wielu Polaków zapłaciło cenę najwyższą walcząc pod obcymi sztandarami. Po 123 latach niewoli na gruzach państw zaborczych odrodziła się Rzeczpospolita.

Wszyscy uczniowie w tym dniu byli ubrani na galowo i z zaciekawieniem oglądali tę żywą lekcję historii.

M.Rak