menu

Geometria w hafcie matematycznym

Od września 2021 r. uczniowie klasy 5a uczestniczą w zajęciach rozwijających kreatywność z matematyki, podczas których zapoznają się z techniką haftu matematycznego i jednocześnie utrwalają pojęcia z zakresu geometrii i własności figur.  

Haft matematyczny to technika ozdabiania, szycia według określonego wzoru, dzięki której uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię i kreatywność. Na haft matematyczny składają się linie szyte według kilku wyuczonych zasad, których umiejętne zastosowanie pozwala na osiągnięcie efektownych kształtów i form, sprawiających wrażenie iluzji optycznej. Haft to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu i tworzenia obrazów – nowoczesnych dzieł sztuki w oparciu o matematykę. Podczas zajęć uczniowie rozwijają swoją kreatywność, sprawność manualną i koncentrację. Stają się też ekspertami w posługiwaniu się nicią i igłą. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zajęć.