menu

„Korrida, czyli walka z bykami”

Po raz siódmy drużyny z klas drugich i trzecich spotkały się w finale Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 10.05.2019 r. w świetlicy szkolnej. Drużyny zostały wyłonione po dwuetapowych eliminacjach. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie pisali krótkie dyktando, na podstawie, którego zostało  wyłonionych pięciu uczniów z klasy przechodzących do drugiego etapu.

Drugi etap był znacznie trudniejszy. Sędziowie przygotowali dyktando najeżone wieloma pułapkami ortograficznymi.  Do finału konkursu zakwalifikowały się po trzy osoby z klasy , które poradziły sobie najlepiej.

Oto skład drużyn finałowych;

Klasa 2a

Kacper Walicki

Ula Noskowska

Emilia Gurynowicz

Klasa 2b

Julia Adamczak

 Adrian Jackowski

Kacper Jamroz

Klasa 3a

Bartłomiej Mikutowicz

Antonina Mierkiewicz

Monika Wójcik

 

Szkolnym Mistrzem Ortografii w klasach drugich został Kacper Walicki

z klasy 2a, a w klasie trzeciej Bartłomiej Mikutowicz.  W finale drużyny wykonywały zadania wspólnie, więc musiały wykazać się nie tylko wiedzą ze znajomości zasad ortografii, ale również umiejętnościami pracy w grupie. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2a, drugie klasa 2b, a trzecie klasa 3a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorzy konkursu;

Wioleta Koźlak , Elżbieta Dobrzyniewska, Edyta Grzybowska