menu

Mali agenci

W ostatnim tygodniu szkoły klasa 3a wcieliła się w rolę małych agentów. Przygoda zaczęła się tuż po przekroczeniu progu sali.

Na początku dzieci pokonywały trasę wymagającą sprawności fizycznej. Wszystko po to, aby dostać się na wyznaczoną wcześniej „wyspę”. Następnie odszukały zaadresowany do nich list, z którego dowiedziały się, co jest ich wieczorną misją.

Zadania były zróżnicowane i ukryte w różnych częściach szkoły. Dzieci odczytywały zagadki, budowały most dla toczącej się kuli, dopasowywały kształty, łamały kody i układały hasło z wykorzystaniem swoich ciał. Jakie hasło? Możecie samodzielnie odczytać z ostatniego zdjęcia 🙂

W czasie wykonywania zadań dzieci zbierały wskazówki do rozwiązania kodu. Zadania wykonywały w grupach i bywało, że ograniczenie czasu stanowiło dodatkową trudność. Uczniowie mimo wszystko potrafili współpracować i osiągnąć cel – złamać kod do sejfu i zdobyć skarb.

Pod koniec spotkania dzieci śpiewały piosenki i cieszyły się wspólnie spędzonym czasem. To był miło spędzony wieczór i jednocześnie pożegnanie z klasą 3.