menu

Miejski Konkurs Plastyczny GRAJĄCA MASZYNA – kolaż

Uczniowie naszej szkoły w gronie zwycięzców!!!

W styczniu tego roku Zielonogórski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs plastyczny pt. „Grająca maszyna – kolaż”. Celem konkursu było naśladowanie dadaistów, którzy posługiwali się absurdem, zabawą i dowcipem.

Tworząc nasze prace wykorzystywaliśmy skrawki papieru, wycinki z gazet  i czasopism, zdjęcia, tapety, folie, papier do pakowania prezentów, wstążki, sznurki, koraliki, pióra a nawet dzwonki. Praca nad kolażem okazała się dla nas świetną zabawą sensoryczna, a kiedy dodaliśmy dźwięki – nasze grające maszyny stworzyły muzykę naszej wyobraźni…

Finał konkursu odbył się 25 lutego 2020 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Prace oceniała komisja konkursu składająca się z artystów i instruktorów reprezentujących różne dziedziny twórczości plastycznej powołana przez Organizatora. Przyznano nagrody i wyróżnienia oraz zakwalifikowano prace do wystawy pokonkursowej.

Mamy zaszczyt poinformować, że nagrodę otrzymała Paulina Sokół (2b), która wykonała pracę pod kierunkiem p. Marty Muszyńskiej. Wyróżnienia – Mikołaj Cieniek (3a) – opiekun p. Marta Muszyńska, Marta Dmitriak (3a) – opiekun p. Edyta Koprowicz, Agata Wąż (2b) – opiekun p. Małgorzata Chodorowska – Chromiec. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano pracę Marka Kościelniaka (7a) – opiekun p. Wiesława Wysocka – Lechów.

Wszystkim laureatom BARDZO serdecznie gratulujemy – a pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach.

M. Chodorowska – Chromiec, M. Muszyńska