menu

SKS-owe Mikołajki

6 grudnia nasza szkoła zorganizowała zawody sportowe w ramach akcji „SKS-owe Mikołajki” w towarzystwie mistrzyni olimpijskiej. Gościem specjalnym zmagań była Pani Monika Michalik – brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich z 2016 r. w Rio de Janeiro. Towarzyszył jej Pan Tomasz Browarczyk z Instytutu Sportu. Reprezentantka Polski w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich sportowych przeżyciach, zaprezentowała medal olimpijski, a także zachęcała uczniów do uprawiania sportu. Po zawodach zapaśniczka, wcielając się w rolę Mikołaja, wręczyła nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek. Nie zabrakło także prezentu dla całej szkoły, jakim był sprzęt sportowy. Zwycięzcy otrzymali także specjalną statuetkę przyznaną przez Szkolny Związek Sportowy Ziemia Lubuska oraz nagrodę finansową. Po części oficjalnej był czas na pytania od dzieci, zdjęcia z uczniami i autografy.