menu

Warsztaty kulinarne pod hasłem „Kolorowe kanapki jadamy – zdrowo się odżywiamy”

Dnia 05.11.br. nasza świetlica po raz kolejny zamieniła się w kulinarną pracownię. Uczniowie z klasy 3a i 3b z fachową pomocą nauczycieli z wielkim zaangażowaniem przeobrazili się w prawdziwych kucharzy.

Podczas zajęć przygotowali dla siebie drugie śniadanie złożone z ciemnego pieczywa  i bogatych, pełnych witamin dodatków. Spośród takich produktów jak: papryka, pomidory, sałata, ogórki, jajka, szczypiorek, twarożek, humus, wędlina drobiowa – wybierali swoje ulubione składniki. Wspólna degustacja przygotowanych potraw była nagrodą za trud i cierpliwość w pracy. Wszyscy z apetytem zjedli swoje dzieła.

W trakcie warsztatów dzieci poznały również zasady zdrowego odżywiania oraz wartości odżywcze wielu produktów. Dzięki temu efektywnie utrwaliły zdobytą wiedzę z umiejętnościami praktycznymi.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w realizowanych zajęciach. Zarówno przygotowywanie kanapek, jak i ich degustacja sprawiła im dużą przyjemność. W trakcie warsztatów uczestnicy wykazali się ogromną dokładnością przy obróbce produktów spożywczych oraz podczas sprzątania miejsca pracy.

 

Wychowawcy świetlicy