menu

Wielkanoc tuż.. tuż…

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami… jest to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami i zajączkami…

W naszej świetlicy od dłuższego czasu trwają przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach, pisankach i potrawach związanych z Wielkanocą. Obejrzeliśmy film edukacyjny z którego dowiedzieliśmy się o różnych technikach zdobienia jajek oraz ich nazewnictwie takich jak: kraszanki, pisanki, malowanki, naklejanki, ażurki itp. W ramach zajęć plastycznych uczniowie rozwijali swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywne wykonując różnego rodzaju ozdoby i symbole wielkanocne.

Powstały śliczne kurczaki, zajączki baranki, a nawet kurczaki wydostające się ze skorupki. Dzięki pięknym pracom plastycznymi w świetlicy zapanowała świąteczna atmosfera .

Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych świąt wielkanocnych.

Wesołego Alleluja!

JS