menu

Wycieczka do teatru

Dnia 14 marca 2022 roku klasa 2a wybrała się na fascynującą wycieczkę śladami tajemnic teatralnych do Teatru Lubuskiego. We foyer Dużej Sceny  przywitała nas pani Beata Sobicka-Kupczyk – aktorka, która była naszym przewodnikiem. W programie była wycieczka po zakamarkach Dużej Sceny. Była to jedyna okazja żeby zobaczyć to, co z reguły jest starannie ukrywane przed widzem – garderoby, magazyn dekoracji, zaplecze sceniczne i wiele innych miejsc. W trakcie zwiedzania poznaliśmy zawody teatralne i pracę osób, których nie widać z teatralnego fotela. Ponadto na Małej Scenie poznaliśmy rodzaje lalek (pacynki, kukiełki, marionetki), a nawet próbowaliśmy coś nimi zagrać. Dodatkową atrakcją było przymierzenie prawdziwych strojów teatralnych. Teraz z niecierpliwością czekamy na spektakl przeznaczony dla młodych widzów.