menu

Z półki Julki 16

Bohater „Zeszytu z aniołami” nosi imię Kajetan. Póki jest dziesięciolatkiem, musi się zadowolić zdrobnieniem: Kajtek. Ale ma dalekosiężne plany w przyszłości wyrośnie na słynnego Kajetana i jego autobiografia stanie się bestsellerem. Jako uczeń czwartej klasy ćwiczy pisanie tworząc pamiętnik. Musi to uczynić, ponieważ gdy będzie sławny chciałby, aby ludzie poznali prawdę o jego fascynującym życiu (a jak wszystkim wiadomo pamięć, szczególnie po latach, przypomina ser z dziurami). Jest również drugi, bardziej prozaiczny, powód: pani polonistka zadała takie właśnie zadanie domowe – pisać pamiętnik przez dwa miesiące.

A jest o czym pisać! Kajtek ma dwoje przyjaciół: Adasia i Sławka, czyli Beti. Ma również rodzinę: tatę – listonosza, który popołudniami zmienia się w agenta ubezpieczeniowego; mamę, która prowadzi rubrykę kulinarną w gazecie i dlatego gotuje pyszności; Eddiego  superbrata i półtoraroczną siostrę, Kasię. Równie ciekawą osobą jest babcia, była tancerka, która obecnie jest – babcią.

Chłopak ma arcyciekawe poglądy. Lubi chodzić do szkoły. Nieprawdopodobne ? Bohater uważa, że w szkole ciągle coś się dzieje i dlatego nie jest NUDNO.

🙂 Wasza Julka

Monika Madejek. Zeszyt z aniołami

Książka dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.