menu

Z półki Julki 15

Ivan miał zostać słynnym tenisistą, nawet imię dostał po Ivanie Lendlu. Ma jedno wielkie marzenie: żeglarstwo. Póki co chodzi do gimnazjum i stara się nikomu nie podpaść. Niestety, feralnego dnia ze złości na cały świat, a szczególnie własnego ojca, pobił szkolnego chuligana. Michał wylądował w szpitalu. Wobec winnych dyrektor zastosował nietypową karę: każdy z nich miał przez dwadzieścia godzin pomagać jako wolontariusz w azylu dla zwierząt. Tam Ivan zawarł przyjaźń z psem. To pozwoliło mu powoli godzić się z rodziną i losem.

Pewnego dnia podczas spaceru znajduje małą fokę i w życiu Ivana dzieje się kolejny cud. Chłopiec poznaje nowych ludzi, zawiera nowe przyjaźnie. I pewnego dnia wypływa na żagle. Nawet tata w końcu okazał się być trochę bardziej w porządku.

🙂 Wasza Julka

Barbara Gawryluk. Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza

 

 

Książka dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.