menu

Akcja segregacja – ratujemy Świat

W poprzednim tygodniu gościliśmy w naszej szkole Panie z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. Od dawna wiemy, że dbając o naszą planetę, dbamy również o siebie samych. Tym razem swoją uwagę skupiliśmy na segregacji odpadów.

W czasie spotkania dzieci dowiedziały się m.in.: jak należy segregować śmieci, w jakich pojemnikach umieszczać poszczególne opakowania i na co zwrócić uwagę podczas wyrzucania odpadów. Dzieci mogły samodzielnie dopasować przykładowe śmieci do konkretnych kolorów śmietników.

Pod koniec zajęć uczniowie otrzymali wielorazowe woreczki na zakup warzyw i owoców oraz książeczki z bajką i zagadkami na temat dbałości o planetę.

Mamy nadzieję, że każdy wdroży w swoim życiu małe zmiany, które będą miały duży wpływ na całą kulę ziemską i zamieszkujące ją stworzenia.