menu

„Bezpieczna Ekipa”, „Bezpieczne Maluchy”

     8 listopada 2019 r. w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr2 w Zielonej Górze przy   ul. Sulechowskiej, odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie dla klas IV – VII pod hasłem „BEZPIECZNA EKIPA”. Organizatorem turnieju był Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Zielona Góra przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze oraz Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Celem tego konkursu było kształtowanie i propagowanie prawidłowych postaw wśród dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych oraz ukształtowanie prawidłowych postaw zachowania w sytuacji wystąpienia szeroko rozumianego zagrożenia.

Konkurs składał się z pytań tekstowych dotyczących wiedzy o bezpieczeństwie oraz ćwiczeń praktycznych, m.in. pierwsza pomoc przedmedyczna, właściwa reakcja w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Naszą szkołę reprezentowali: Nel Zatorska z klasy 5a, Filip Muszyński z klasy 6c oraz Marta Jurczak z klasy 7c.

Nasza „Bezpieczna Ekipa” wykazała się duża wiedzą na temat bezpieczeństwa

i ostatecznie zajęła III miejsce (przegrywając tylko jednym punktem o II miejsce).

W konkursie brało udział 11 zespołów z zielonogórskich szkół podstawowych.

W trakcie turnieju rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „BEZPIECZNE MALUCHY”,  w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas I-III. Prace konkursowe pod koniec ubiegłego roku szkolnego wykonali: Bartosz Brodziuk, Jaśmina Susłowicz, Liliana Rydwelska, Hubert Rosiński, Bartosz Kozioł, Mikołaj Cieniek oraz Zuzanna Giejbo.

Na konkurs wpłynęło ponad 100 praz plastycznych. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała Jaśmina Susłowicz z klasy IIa.