menu

Bezpieczne wakacje nad wodą

13 czerwca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą”, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

Tematyka poruszana na spotkaniu dotyczyła zasad bezpiecznych zabaw nad wodą w czasie wakacji. Uczniowie dowiedzieli się, co powinno znaleźć się w torbie plażowej, jakie są najlepsze warunki do kąpieli, dlaczego należy słuchać ratownika i przestrzegać regulaminu kąpieliska, w jakich miejscach nie wolno się kąpać. Poznali informacyjne znaki ostrzegawcze pojawiające się nad wodą, przypomnieli sobie, co oznacza czerwona flaga oraz białe i czerwone boje na wodzie, kiedy nie należy wchodzić do wody. Rozszyfrowali skrót WOPR oraz dowiedzieli się, że  nieodpowiednie zachowanie i zabawy nad wodą mogą doprowadzić do trwałego kalectwa. Dowiedzieli się również, jak postępować w sytuacji, gdy są świadkami tonięcia osoby…

Spotkanie przygotował i przeprowadził pan Hubert Muszyński.