menu

Dzień liczby π

W dniu 14 marca 2022 r. po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby π.

Z tej okazji dla uczniów klas 4-8 odbył się konkurs na zapamiętanie jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Wojciech Skierski z klasy 4b, który zapamiętał aż 80 cyfr po przecinku. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jego pamięci.

Podczas lekcji matematyki uczniowie klasy 8a zmierzyli się z Escape Roomem, w którym należało rozszyfrować kod do uwolnienia księżniczki Ludolfiny. Uczniowie świetnie sobie poradzili z alfabetem Morse’a, szyfrem harcerskim i z zadaniami z kodami QR.

Aby przybliżyć uczniom klas czwartych pojęcie liczby π, podczas lekcji matematyki została im wyświetlona prezentacja multimedialna pt. “Poznaj waszmość Ludolfinę”. Uczniowie poznali ciekawostki dotyczące liczby π, dowiedzieli się czym są pi-ematy, a także mieli okazję usłyszeć liczbę π w muzyce.