menu

Mieszkam i uczę się w Polsce

9 grudnia 2020 r. p. Malwina Kogut i p. Alicja Lisowska  zorganizowały  konkurs dla uczniów pochodzenia  zagranicznego pt. „Mieszkam i uczę się  w Polsce”. Uczestnicy wydarzenia mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności polonistyczne w czterech częściach:

 • Część pierwsza – test wiedzy o Polsce,
 • Część druga – słuchanie,
 • Część trzecia – czytanie,
 • Część czwarta – mówienie.

Wszyscy z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje kompetencje. Jury było zachwycone poprawnością wykonywanych zadań i choć ustalenie końcowych wyników sprawiło niemały kłopot, to ostatecznie na podium stanęli:

Kategoria klas I-III:

 1. Mykhailyk Daria (klasa 2b)
 2. Nasalska Anastasila (klasa 3a )
 3. Havriukhi Maksym (klasa 2b)

Kategoria klas IV-VI:

 1. Bunina Daria (klasa 5a)
 2. Bunu Denys (klasa 6c)
 3. Mykhailyk Mariia (klasa 4b) i Chekhuta Anhelina (klasa 5a)

Kategoria klas VII-VIII:

 1. Bodyk Natalia (klasa 8c)
 2. Halynskyi Bohdan (klasa 7d)
 3. Nekrashevych Mariia (klasa 7d)  i Velyki Sviatoslav (klasa 7d)