Quiz wiedzy

Od maja do czerwca, reprezentanci klas IV-VIII naszej szkoły w ramach projektu „Zdrowa Piętnastka” i jubileuszu 800-lecia miasta Zielona Góra, mogli rozwiązać krótki test z wiedzy na temat sportu w Winnym Grodzie. Większość informacji na ten temat uczniowie mogli uzyskać w trakcie zdalnego nauczania w miesiącach zimowych. Najwięcej pytań testu dotyczyło żużla i koszykówki, ponieważ kluby sportowe „Falubaz” i „Zastal” to najbardziej zasłużone i utytułowane drużyny. Oczywiście, były również pytania dotyczące innych dyscyplin sportu w naszym mieście. Od łatwych pytań: „Co jest maskotką klubu żużlowego i koszykarskiego?”, uczniowie przechodzili do trudniejszych, np. „Wymień z imienia i nazwiska dwóch zielonogórskich sportowców innych dyscyplin sportowych (mogą to być postaci historyczne)”. Podsumowując – wiedza naszych uczniów na temat sportu w Zielonej Górze jest całkiem niezła.