menu

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada już od rana nasza szkoła została opanowana przez misie w różnych rozmiarach. Były wśród nich te całkiem malutkie, średnie i naprawdę olbrzymie. Każdy z nas starał się w tym wyjątkowym dniu przynieść do szkoły swojego ulubieńca, aby w klasie przedstawić go kolegom i koleżankom. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Cała ta niecodzienna przygoda związana jest z tym, że 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione w 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

W tym dniu nasze panie zadbały o to abyśmy mogli obejrzeć bajki o misiach, posłuchać fragmentów książek o ich przygodach i oczywiście o to, aby każdy z nas mógł narysować swojego kochanego misia. Był to dla nas naprawdę wyjątkowy dzień, na długo pozostanie w naszej pamięci…..