menu

Szkoła promująca zdrowie – konkursy

22 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Zdrowym być – zdrowo żyć”.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 9 zielonogórskich szkół podstawowych.

Praca zespołowa wykonana przez Amelkę Nogajczyk, Martę Dmitriak oraz Dianę Zamula zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

W listopadzie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział  w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Smacznie, Zdrowo, Narodowo” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wlkp. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych uczęszczających do klas I-V.

Prace konkursowe wykonały: Marija Suplinchak, Agata Wąż, Zuzanna Szafińska, Paulina Sokół, Julia Kieżun oraz Karolina Brodziuk.


 

14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 17 odbył się Międzyszkolny konkurs „Uzależnienia a zdrowie”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy Vd – Aleksandra Szular oraz Antonina Olszewska, które musiały wykazać się wiedzą na temat rodzajów uzależnień oraz profilaktyki uzależnień. Ostatecznie zajęły IV miejsce. Gratulujemy!

W grudniu Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działającym w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, ogłosił konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z województwa lubuskiego pt. „Jestem bezpieczny – znam numer alarmowy 112”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu będącego nawiązaniem do hasła „Jestem bezpieczny – znam numer alarmowy 112”. Co roku organizatorzy konkursu starają się zachęcać dzieci i młodzież do poszerzania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

W naszej świetlicy powstał plakat, który wykonali uczniowie klasy III a.

11 stycznia 2019r. w sali Ognik w Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze odbyło się uroczyste rozstrzygniecie tego konkursu.

Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 250 prac plastycznych. Przyznano I, II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia. Jedno z nich przypadło naszej pracy! Nagrodę w imieniu uczniów klasy III a  – z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, odebrała Michalina Skierska z klasy I b. Michalina wzięła też udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych.