menu

Turniej wiosenny

21 marca 2019r witaliśmy wiosnę krzycząc „Wiosna za oknami, zdrowo się odżywiamy”!
Było głośno za sprawą wszystkich klas 0-III, które uczestniczyły w szkolnym turnieju. Przedszkolaki i uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz musieli wykazać się wiedzą o zdrowym żywieniu. Uczyliśmy się smakiem, dotykiem, węchem oraz bystrym spostrzeganiem. Odróżnianie warzyw, owoców i zdrowych produktów spożywczych to dla nas ( uczniów SP15) proste zadania, ponieważ od wielu lat realizujemy program „Zdrowa piętnastka”; liczył się także czas udzielania odpowiedzi oraz szybkość wykonania konkurencji sportowych. Przy piosence „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…” śpiewanej w tle przez Skaldów, bawiliśmy się świetnie.

Prowadzące turniej panie Iwona Jersz i Edyta Grzybowska podliczyły punkty a jury, w którym ekspertem była pani Marta Muszyńska, przyznało dyplomy i nagrody wszystkim klasom. Pani dyrektor Beata Melińska podsumowała naszą wspólną zabawę oraz osobiście wręczyła nagrody „Wiem, co jem” zwycięzcom turnieju:

I miejsce – klasa 2a i 1b

II miejsce – klasa 3a i 1a

III miejsce – klasa 2b

oraz  bezkonkurencyjne dzieci z oddziału przedszkolnego SPnr15, które dzielnie pokonywały przeszkody i wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego żywienia.

Wiosna zagościła u nas na dobre, bo wszyscy przywitaliśmy ją również kolorami

Edyta Grzybowska