menu

W jaki sposób nadmiar soli szkodzi zdrowiu – zajęcia w klasie 2a

Poruszając temat zdrowego odżywania i związanych z nim nawykami żywieniowymi często myślimy o konieczności ograniczeniu cukru. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 2a dowiedzieli się, że równie niebezpieczne jest nadmierne spożywanie soli. W czasie zajęć omówiono m.in.: jakie jest dzienne zapotrzebowanie organizmu na sól, do czego jest potrzebna w życiu człowieka i jakie konsekwencje niesie za sobą spożywanie jej w dużej ilości.  Dzieci sprawdziły również, w jakich produktach i w jakiej ilości znajduje się sól. Dowiedziały się również, które produkty zawierają jej najwięcej i zastanowiły się nad tym, co można zrobić, aby ograniczyć dzienne spożycie soli. Wiedzą już, że planując posiłki należy zwrócić uwagę również na ilość soli, a nie tylko cukru.

Wychowawca świetlicy