menu

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne pod hasłem „Kto sałatki pałaszuje – temu zdrowie dopisuje”

Dnia 19 września br. w świetlicy szkolnej odbyły się integracyjne warsztaty kulinarne dla uczniów klas pierwszych i drugich. Dzieci oglądały prezentację o witaminach i mikroelementach zawartych w owocach, rozmawiały o wartościach odżywczych różnych produktów oraz wspólnie śpiewały piosenkę „Witaminki”.

Własnoręcznie przygotowały kolorowe opaski z symbolami owoców, które w tym dniu je reprezentowały.
Zwieńczeniem zajęć było przygotowanie pysznej, owocowej sałatki. Dzieci wystrojone w fartuszki na drobne kawałki kroiły kolorowe owoce, ozdabiały je listkami mięty, rodzynkami i naturalnym jogurtem. Po wymieszaniu produktów – każdy zjadł własne dzieło z wielkim apetytem.

Wychowawcy świetlicy