menu

Warsztaty kulinarne

 

Warsztaty kulinarne pod hasłem
„Kolorowe kanapki jadamy – zdrowo się odżywiamy”

Dnia 17.10.br. nasza świetlica po raz kolejny zamieniła się w kulinarną pracownię. Uczniowie z klasy 2a i 1a z fachową pomocą nauczycieli z wielkim zaangażowaniem przeobrazili się w prawdziwych kucharzy.

Podczas zajęć przygotowali dla siebie drugie śniadanie złożone z ciemnego pieczywa  i bogatych, pełnych witamin dodatków. Spośród takich produktów jak: papryka, pomidory, sałata, ogórki, jajka, szczypiorek, twarożek, wędlina drobiowa – wybierali swoje ulubione składniki. Wspólna degustacja przygotowanych potraw była nagrodą za trud i cierpliwość w pracy. Wszyscy z apetytem zjedli swoje dzieła. W trakcie warsztatów dzieci poznały również zasady zdrowego odżywiania oraz wartości odżywcze wielu produktów. Dzięki temu efektywnie utrwaliły zdobytą wiedzę z umiejętnościami praktycznymi. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w realizowanych zajęciach. Zarówno przygotowywanie kanapek, jak i ich degustacja sprawiła im dużą przyjemność. W trakcie warsztatów uczestnicy wykazali się ogromną dokładnością przy obróbce produktów spożywczych oraz podczas sprzątania miejsca pracy.

Wychowawcy świetlicy