menu

Wiosna

WIOSNA

W lutym wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym dla uczniów klas II pod hasłem „Las i jego skarby”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Zielonej Górze.

Uczniowie z klas II uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w części plastycznej tego konkursu wykonując prace ukazujące las   i jego skarby. Prace konkursowe wykonali: Marta Dmitriak, Amelka Nogajczyk, Bartek Kozioł, Mikołaj Cieniek, Ania Harabin, Marija Suplinchak oraz Krzysztof Kuczek.

W marcu wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7. Prace konkursowe wykonali: Marta Dmitriak, Amelia Nogajczyk, Karolina Brodziuk, Weronika Skierska, Luiza Buganik, Agata Wąż, Ania Harabin, Radek Kuczek,

Anastazia Nasalska, Natalia Grzegorzewska, Julia Adamczak, Wiktoria Gałka, Maja Gondek, Jakub Silicz, Wiktor Semeniuk, Wawrzyn Haupe, Zuzia Szafińska, Krzysztof Kuczek,  Jessika Czochra, Zuzia Poźniak oraz Patrycja Gościńska.

 

W grudniu wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Lalka teatralna”, którego organizatorem był Zielonogórski Ośrodek Kultury. Wykonaliśmy pacynki do bajki „Kubuś Puchatek”.

W dniu Międzynarodowego Dnia Teatru, 27 marca, w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magia Teatru- Lalka Teatralna”. Na konkurs wpłynęły 332 prace z całej Polski: Wiskitków, Lublina, Żar, Białogardu, Kołobrzegu, Pelplina, Nowego Brzeska, Borka Starego, Czernic Borowych, Świdnika, Serocka, Poznania, Krakowa, Brzegu, Żar, Bydgoszczy, Rudy Śląskiej, Elbląga, Ujazdu, Iwierzyc, Rzeszowa, Stalowej Woli, Krzywaczki, Kołobrzegu, Żagania, Poznania, Serocka, Izabelina, Niemodlina i Zielonej Góry.

Na wystawie pokonkursowej zostały zaprezentowane 182 prace, w tym nasza praca zespołowa, za którą  otrzymaliśmy wyróżnienie.

Nagrodę odebrały Michalina i Weronika Skierskie.

 

W marcu wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Wielkanocna Kartka”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 22.

Prace konkursowe wykonali: Marta Dmitriak, Weronika i Michalina Skierska, Agata Wąż, Ania Harabin, Radek Kuczek, Wawrzyn Haupe, Zuzia Szafińska, Paulina Sokół, Bartosz Brodziuk, Jaśmina Susłowicz, Marysia Sapa, Amelka Macudzińska, Lila Białas, Emilka Gurynowicz, Szymon Cichoszewski, Natalka Bogacz oraz Helenka Załucka.\

5 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna”. Na konkurs nadesłano ponad 180 kartek. Wśród nagrodzonych znalazło się aż sześcioro uczniów naszej szkoły: Weronika Skierska, Julka Adamczak, Amelka Nogajczyk, Karolina Brodziuk, Radosław Kuczek oraz Jessica Czochra.

4 kwietnia 2019r. w Zespole Edukacyjnym nr 9 odbył się międzyszkolny konkurs świetlic pod hasłem: „Po koleżeńsku i bezpiecznie bawimy się w krainie kolorowych dzieci”. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kaczmar z klasy 3a, Mateusz Kostrzewa z klasy 3a, Marta Dmitriak z klasy 2a i Wojciech Skierski z klasy 1b. Tworząc czteroosobowy zespół wzięli udział w pięciu konkurencjach: dwóch sportowych oraz trzech dotyczących bezpieczeństwa w domu, szkole i w internecie. Podczas trwania konkursu wszyscy świetnie się bawili przy muzyce, a także podczas występów zespołów tanecznych i muzycznych. Dla każdego zespołu również został przygotowany słodki poczęstunek. Po dwugodzinnych zmaganiach nasi reprezentanci wrócili do szkoły z dyplomem i upominkiem w postaci gry planszowej oraz zegara ściennego. Należą im się się serdeczne gratulacje!                                                                          Podziękowania należą się także ZE nr 9 za gościnę i przyjemnie spędzony czas.

 

 

15 maja w Szkole Podstawowej nr 21 odbył się Międzyszkolny Konkurs Świetlic „W krainie baśni i bajek”. W tym roku zadanie polegało na przeczytaniu baśni fińskich „Ptaki czarownicy”.

Naszą świetlicę reprezentowały: Paulinka Sokół, Marta Dmitriak oraz Aleksandra Kaczmar.

 

Nasze koleżanki musiały wykazać się nie tylko wiedzą z treści przeczytanych baśni, ale także sprawnością fizyczną. Rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle, dopasowywały rekwizyty

do poszczególnych tytułów baśni oraz odpowiadały na pytania quizu.

Spisały się na medal!!! Zajęły III miejsce.

Różnice między poszczególnymi miejscami były jednopunktowe!

 

W międzyszkolnym konkursie plastycznym Kartka Wielkanocna, który organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 22, nagrody otrzymały: Agata kot z klasy Ib oraz Amelia Macudzińska z klasy IIIa.  Wyróżnienia natomiast otrzymały uczennice klasy Ia: Marysia Sapa oraz Jaśmina Susłowicz.

 

W czerwcu wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Ja za 20 lat”, którego organizatorem była Fundacja Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Prace konkursowe wykonali: Hubert Rosiński, Amelka Nogajczyk, Marta Dmitriak, Anastazja Nasalska, Piotr Białas, Lena Muszyńska, Zuzia Poźniak, Nadia i Szymon Wawryk, Kacper Zawadzki, Gabrysia Czapracka, Blanka Fijałkowska, Lila Białas, Wiktoria Krzesińska, Mikołaj Cieniek, Marika Blonkowska, Maja Andrzejczak, Kaja Pawlicka, Natalia Grzegorzewska, Patrycja Gościńska, Zuzia Szafińska, Agata Wąż, Oliwia Rybarczyk, Natalka Bogacz, Michalina i Weronika Skierskie, Paulinka Sokół, Kornelia Szatanek, Patryk Potocki oraz pani Gosia…

Oto nasze prace…