menu

Wroniawy – klasa 3a

W dniach 26.09.22 – 30.09.22 r. uczniowie klasy IIIa wraz z opiekunem Beatą Melińską przebywali we Wroniawach w ramach Zielonej Szkoły. Był to bardzo ciekawy i pracowicie spędzony czas. Dzieci zamieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych, który mieści się w pięknym dziewiętnastowiecznym, zabytkowym pałacu w środku 10 hektarowego parku. Każdy mógł poczuć się jak książę lub księżniczka, a nawet para królewska. Podczas zwiedzania, dzieci poznały historię pałacu oraz wszystkie jego zakamarki i tajemnice. W tych dniach nie było czasu na nudę. Dla uczestników przygotowane były rozmaite zajęcia. Wśród wielu atrakcji były jazdy gokartami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Doskonale bawiły się podczas karaoke, dyskoteki czy ogniska. W trakcie pobytu uczniowie pojechali na wycieczkę, na której zwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz Skansen Budownictwa Ludowego w Wolsztynie. Dużą atrakcją okazał się wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Stara Chata u Kowola”, a w nim spotkanie z wujkiem Krzysiem. Dzieci poznały sprzęty znajdujące się w kuźni i pracę kowala. Chętnie zaopiekowały się królikami i małymi kociakami. Słodki poczęstunek i pieczenie kiełbaski zakończył niezapomniany pobyt w gospodarstwie. Nasz pobyt w Domu Wczasów Dziecięcych zakończył się podsumowaniem konkursów i wręczeniem dyplomów.  Powrót do domu był wesoły, ponieważ wszyscy zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia i wiele wspomnień. Z radością powitaliśmy czekających na swoje pociechy rodziców.

Beata Melińska