menu

Z półki Julki 20

 

Jest taki kraj w Europie, który swoim kształtem przypomina buta. To ojczyzna pizzy, makaronu i lodów. Tam ludzie jeżdżą na osach i pszczołach, a jak mają więcej pieniędzy, to się przesiadają na topolino czyli myszkę; kiedy już mają naprawdę dużo pieniędzy jeżdżą samochodami z figurką konia stojącego na tylnych nogach.

W tym państwie nieomal pośrodku jest najmniejsze państwo świata. Miłośnicy sztuki znajdą tutaj najpiękniejsze dzieła malarstwa, rzeźby i architektury, a elegantki kupią najmodniejsze ubrania. Jest tam miasto z tramwajami, które pływają po wodzie i miasto z krzywą wieżą. Stamtąd królowa Bona Sforza sprowadziła marchewkę, pietruszkę, selera i pora. Zapomniałam dodać, że pije się tam szybką kawę czyli espresso. I wynaleziono nutellę.

Czy już wiecie, o jakim kraju jest ta książka?

Wasza Julka

Monika Utnik – Strugała. Mamma mia. Włochy dla dociekliwych

Książka dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.