menu

Z półki Julki 22

 

Dziś mam dla Was superksiążkę! Tytuł, co prawda zapowiada jednego Michała, ale w rzeczywistości bohaterami są: Michał, Mateusz i Sven. Misie, czyli Michał i Mateusz, mają spędzić wakacje za granicą. Michał w Szwecji, a Mateusz we Francji. Kłopot w tym, że państwo Mercier nigdy nie wiedzieli Mateusza, a kuzynka Paulina i jej mąż Lars nie mieli okazji poznać Michała. Chłopcy cieszą się na myśl o wyjeździe, a „przypadek” tylko zaciera ręce z uciechy: nowa siostrzyczka Mateusza, czyli Tereska, rodzi się dwa tygodnie wcześniej niż było planowane i Mateusz musi opóźnić swój wyjazd. Michał wylatuje z Okęcia, co prawda zgodnie z planem, ale w wyniku zamieszania na lotnisku – leci do Paryża, który jak wiadomo leży dość daleko od Sztokholmu. Dziwnym zrządzeniem losu Michała w Szwecji zastępuje Sven, którego mama poleciała do… Warszawy. Wszyscy dorośli są tak zajęci, że zanim się zorientują w pomyłkach, mija co najmniej kilka dni.

Istny węzeł gordyjski z udziałem ludzi i telefonów. Polecam na zły humor!

Wasza Julka

Irena Landau. Jeden Michał – sto kłopotów

Książka dostępna w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.