menu

Z półki Julki 13

Witam po wakacjach Koledzy! Mam nadzieję, że ten nowy rok będzie dla nas łaskawy i za te marne kilka miesięcy znów powitamy wakacyjną labę z podniesionym czołem. Ale do rzeczy.

Bohaterowie  historii, która chcę wam dziś polecić też wracają do szkoły po wakacjach. Dla nich sytuacja jest podwójnie stresująca: pójście po wakacjach do nowej szkoły. Zarówno Amelia, jak i Kuba zostali mieszkańcami rezydencji zwanej szumnie Zamkiem, teraz spotykają się w szkolnej ławie (czyli chodzą do tej samej klasy). Podczas wakacji mieli czas poznać siebie nawzajem, poznali również kilku nowych kolegów czyli Sylwka – syna Bardzo Ważnego Dyrektora (gość typu miągwa), Emila – wnuka ekscentrycznego Profesora i piękną Klementynę. W tle przewijają się jeszcze dwie ważne osoby (oprócz rodziców rzecz jasna) Mi – siostra Kuby i Albert – super genialny brat Amelii. Są także „lokalsi” czyli uczniowie, którzy tylko wracają do starej budy, a którym wcale nie podobają się „nowi”.

Polecam koneserom książki: bardzo smakowita lektura, bo czy nie jest zachwycające stwierdzenie, że niektóre dziewczyny mają sandałki na oczach. Albo, że poziom inteligencji pewnej jaszczurki jest  na poziomie wycieraczki. Czyta się jednym tchem!!!

🙂 Wasza Julka

Rafał Kosik. Amelia i Kuba. Kuba i Amelia. Nowa szkoła

 

Na serię Amelia i Kuba. Kuba i Amelia składają się

1)        Kuba i Amelia. Godzina duchów

2)        Amelia i Kuba. Godzina duchów

3)        Amelia i Kuba. Kuba i Amelia. Nowa szkoła

4)        Amelia i Kuba. Stuoki potwór

 

Wszystkie dostępne w szkolnej bibliotece. Zapraszamy.