menu

Zajęcia promujące zdrowie

 

Uczniowie klasy I B odwiedzili gabinet stomatologiczny i spotkali się z dentystką panią Dominiką Noskowską-Szpura. Po powrocie do klasy rozwiązywali otrzymane arkusze z ćwiczeniami „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.

5 czerwca 2019 r  w hali koszykarskiej przy ul. Amelii w Zielonej Górze odbyły się międzyszkolne zawody sportowe dla uczniów z klas I-III pod hasłem Dzień Dziecka  na sportowo.

Do rywalizacji stanęło 10 zielonogórskich szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali:  Michalina, Weronika i Wojtek Skierscy, Szymek Cichoszewski, Marta Dmitriak, Amelka Nogajczyk, Mikołaj Cieniek, Bartek Kozioł, Tosia Mierkiewicz,  Lila Rydwelska, Mateusz Kostrzewa oraz  Dominik Szpakowicz.

Przygotowane konkurencje turniejowe miały formę wyścigów rzędów:

– bieg po prostej na wyznaczoną odległość

– bieg slalomem między pachołkami

– toczenie piłki koszykarskiej między pachołkami

– skoki w dal z miejsca dodawane

– kozłowanie piłki po prostej dowolną ręką zakończone rzutem do kosza z bliskiej

odległości

– kozłowanie piłki slalomem między pachołkami ręką dalszą od pachołka

– bieg do wyznaczonego miejsca kozłując piłkę.

Wszystkie zespoły wzięły też udział w Quiz koszykarskim o Stelmecie BC ENEA Zielona Góra.

Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, dlatego też otrzymali medale. Ponadto każde dziecko otrzymało plastron, słodki upominek oraz możliwość zrobienia zdjęcia z dobrze wszystkim znanym Dzikiem Wsadzikiem.

Organizatorem imprezy był MOSiR oraz SKM Zastal Fatto Deweloper i Fundacja Akademii Mistrzów Koszykówki MINIBASKET.